Home מאמרים
כתבה מס' 1: נוירופידבק PDF הדפסה דוא

 

נוירופידבק או ריטלין?

היד הקלה של חלק מהרופאים על המרשם לריטלין הותירה לא מעט הורים וילדים מבולבלים. מחד גיסא, הכדור הלבן הצליח במקום שבו רבים נכשלו וגרם גם לילדים שובבים במיוחד להתמתן, להתרכז במהלך השיעורים ולהיות נוחים יותר לבריות ולהוריהם, אולם מאידך, גם מי שאינו מתמחה בפסיכולוגית ילדים או בטיפול בבעיות קוגניטיביות יכול היה לשים לב בקלות לכך שהילדים איבדו חלק נכבד משמחת החיים שלהם וילדים שבטרם נטילת הכדור היו חייכנים ומלאי חיים החלו ל"החבא אל הכלים" ולאבד מזוהרם.

גם אם חלק מההורים יכלו להרשות לעצמם לשלם את המחיר הזה תמורת שיפור משמעותי בהתנהגות של הילדים, הרי ששורת מחקרים מטרידים, גם אם לא חד משמעיים הייתה אמורה להדליק נורה אדומה אצל הורים אחראיים. לאורך השנים החלו להצטבר עדויות על הנזקים שכדורי הרייטלין גורמים לגוף האדם ולתהליכים נירולוגים שונים במוח וגם אם עדיין לא קם החוקר שיכול להכריז במובהקות מוחלטת שהרטליין מסוכן, המחלוקת בין החוקרים השונים צריכה להדיר שינה מעינייו של כל הורה מודאג שנאלץ להתמודד עם ילד ש"הצליח" באבחון הפרעות קשב ואכן אובחן ככזה.

 

בסופו של יום, חלק מההורים מחליטים במודע "לקחת את הסיכון" ולתת לילד ליטול את כדורי הריטליין מתוך רצון כנה לעזור לו להצליח בלימודים, ואם נהיה כנים לרגע, אז גם מתוך רצון לזכות בכמה דקות ברוכות של שקט, מצרך נדיר בחיהם של הורים לילד היפראקטיבי...

הורים אחרים, מוותרים על הטיפול ומניחים שההקלות השונות להם זוכים הילדים שאובחנו כבעלי בעיות קשב וריכוז (הארכת זמן, הקראת מבחנים ועוד...) יאפשרו לילדם לצלוח את שנות הלימודים.

 

אולם מסתבר שיש גם דרך שלישית בטווח שבין שימוש בריטלין לפאסיביות, נוירופידבק.

איך למעשה זה פועל? תוכנת מחשב חדשנית מציגה על מסך סרטוני וידאו או משחקי מחשב בזמן שחישנים שונים מודדים משתנים קוגנטיבים שונים. במהלך הטיפול, התוכנה לומדת לזהות אילו גירויים גורמים לשיפור במשתנים הרצויים ומשנה את ההתרחשויות על המסך בהתאם למדדים שנלקחים בזמן אמת.

 

טיפולי הנוירופידבק מתאימים לילדים ומבוגרים שסובלים מבעיות קשב וריכוז, דיסלקציה, חרדה ואפילו לכאלו שסובלים מהפרעות אכילה. אז נכון, אימון נוירופידבק מצריך קצת יותר השקעה מאשר נטילה סתמית של כדורי ריטליין, אבל בסופו של דבר התוצאות הרבה יותר טובות ומדובר בטיפול הרבה יותר בטוח.

 

 

תגובות
הוסף תגובה חיפוש
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
כותרת:
תוכן התגובה:
 
 
אנא מלא את קוד האנטי-ספאם שאתה רואה בתמונה.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

חדשות ועדכונים

 
     מבצע לזמן מוגבל    
מכשיר נוירופידבק
לאימון המוח
המותאם לך אישית
על פי איבחון
במחיר של חו"ל:
שכירות מכשיר
רק 350 ש"ח לשבוע
ללא הגבלת מספר משתמשים
רכישת מכשיר
כולל אחריות לשנתיים
רק 6837 ש"ח!
בדיקת גלי מוח וקביעת תוכנית
      350 ש"ח.   
אימון בקליניקה
200 ש"ח
ייחודי למטפלים:
"אחד על אחד" לימוד נוירופידבק
מכשיר ביופידבק+נוירופידבק 
המתקדם   ביותר
 התקשר עוד היום 0776505439
 
 
 
 
 
 

סקר

מהו האתגר הכי גדול עם בן/בת זוג היפראקטיביים? הוא/היא: